Jak prát záclony

Záclony jsou jistě méně populární než před dvaceti či třiceti lety, ale stále se hojně používají jako sněhobílá dekorace do českých oken. Stejně jako před léty mohou záclony skvěle zútulnit pokoj a zakrývají soukromou část vašeho interiéru před nechtěným pohledem z ulice. Víte ale jak se o záclony dobře postarat a jak je správně prát? Ideálně tak aby se při praní nepoškodily a byly skvěle sněhobílé?

Praní záclon

Ideální praní záclon je běžně rukou, tedy ručně – máte jistotu, že se vám nijak neponičí. Záclony jsou vyrobené z polyesteru, jsou tedy celkem pevné.

Jak prát záclony v pračce – tyto pravidla vám pomohou:

  • Vždy volte nějaký program pro jemné praní ve vlažné vodě cca 30°C s nižšími otáčkami ždímání cca 300 – 400.
  • Do pračky k záclonám nepřidávejte žádnou aviváž nebo změkčovadla, mohli by narušit polyesterová vlákna
  • Pro uložení záclon použijte prací pytlík, který vám zaručí, že se záclony při praní neponičí. Do pracího pytlíku záclony před praním pečlivě složte.
  • Po doběhnutí programu vlhké záclony z pračky co nejdříve vyjměte a pověste je do oken kde doschnou. Záclony do sušičky nedávejte.
  • Žehlení záclon po praní se neprovádí, protože se záclony samy krásně dorovnají vlastní vahou po pověšení.
  • Pro praní záclon se na trhu nabízí speciální prací prostředky, které vám záclony krásně rozjasní, ale je dobré je využívat pouze na jednobarevné – bílé záclony. Pro barevné záclony volte prací prostředek pro barevné prádlo.

Jak se vám líbí rady pro praní záclon?

[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Máte záclony již zašedlé nebo v místnostech kouříte či vaříte a chcete je správně vybělit? Přečtěte si naše rady Jak vybělit záclony.

Doporučení prodejci:

Závěsy, záclony a rolety na 4home

Závěsy, rolety na dekoria

Záclony, závěsy a rolety v obchodě Bonprix

Záclony, závěsy rolety v obchodu Blancheporte

FEXI rolety den a noc