Jak vybělit záclony

Krásně bílé záclonyChcete mít zase vaše záclony krásně bílé? Budete je muset jednoduše vybělit. Jak na to vám prozradí následující rady na bělení záclon. Pokud jste záclony ještě nikdy nepraly pak si přečtěte rady jak vyprat záclony.

Domácí bělení záclon bez speciálních prostředků

Starší záclony, které jsou již zašedlé můžeme celkem jednoduše vybělit,  na bělení použijeme dostupné prostředky z kuchyně, které jsou celkem šetrné a zácloně dodají zpět krásně sněhobílou barvu.

Zašedlého tónu záclon se zbavíte, když přidáte do prací lázně asi pět balíčků prášku do pečiva nebo jedno balení jedlé sody.

Běžně v drogériích také nalezneme bělící přípravky na zašedlé záclony, ale musíme si dát pozor, protože pokud jsou na bázi chlóru pak záclony nesmíme sušit na slunci.

Prostředky pro bělení záclon z drogérie

Pro vyprání a vybělení prádla lze použít například speciální prací prášek Pertilex (cena kolem 60Kč), který je vhodný i na záclony zašlé od nikotinu a je vhodný pro teplotu praní od 30°C. Záclony s ním dobře vyperete a krásně vybělíte.

Pertilex na bělení záclon

Další možností co trh nabízí je klasický Bělamin na záclony. Balení vám vydrží až na 10 praní a je také v ceně kolem 60 Kč. Je vhodný na praní syntetických látek což záclony splňují.

Bělamin pro bělení záclon


Jak se vám líbí rady pro bělení záclon?

[Celkem: 3    Průměr: 4.7/5]

Doporučení prodejci:

Závěsy, záclony a rolety na 4home

Závěsy, rolety na dekoria

Záclony, závěsy a rolety v obchodě Bonprix

Záclony, závěsy rolety v obchodu Blancheporte

FEXI rolety den a noc